Menu

7 days challenge

Blog prowadzony w ramach realizacji projektu "Podaj dalej" - grupa I roku Psychologii w Biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy.

Energia na cały dzień :)

7dayschallenge

Hejka!
Dziś mija nam drugi dzień naszego challeng’u, w związku z czym czas na kolejne wyzwanie!
Jak wielu z Was wie (zwracam się tu do znajomych), od ponad 3 lat intensywnie pracuję w firmie gastronomicznej posiadającej sieć lokali na terenie Bydgoszczy, oferującej jedzenie na miejscu oraz w opcji dowozu do klienta. Wiernie piastuję poranne zmiany na godzinę 6 i dbam o żołądki „rannych ptaszków”. Jak każda restauracja czy też knajpa mam swoich stałych klientów, o których dbam w szczególności. Z tego tytułu postawiłam sobie wyzwanie - w związku z tym, że pracuję od tak wczesnej godziny postanowiłam pomóc naszym klientom dobrze zacząć dzień i dać im pozytywną energię na cały poranek - i nie mówię tu o energii zawartej w pokarmie ��
Jak wiecie, jesteśmy studentkami Psychologii w biznesie, co wiąże się z tym, że mamy zajęcia ściśle związane z biznesem ale też z twardą psychologią. Podczas jednego z wykładów padła sentencja, iż „Słowa mają wielką moc”. Co to znaczy? Usłyszałam o prostym eksperymencie - jeśli każdego dnia bezpośrednio po przebudzeniu przeczytamy bądź usłyszymy jakieś słowo to wywrze ono wpływ na nasz nastrój oraz samopoczucie przez resztę dnia. Zadecydowałam, że przeprowadzę swoją wersję tego eksperymentu w pracy �� Efekty były zaskakujące.
Przy pakowaniu każdego zamówienia na dowóz postanowiłam do paczki dołączyć afirmację, zaadresowaną bezpośrednio do klienta.

31718738_1765782236814338_6101512157961125888_n1

Powyższe zamówienie dostarczone zostało do naszego stałego klienta, który regularnie, rano, zamawia śniadanie do swojej firmy, która jest dużą bydgoską korporacją. Za każdym razem zamawia on drogą online, gdzie ma możliwość wyrażenia swojej opinii zarówno na temat jakości jedzenia, ceny, jak również dostawy. Z racji tego, że ja też byłam w pracy, chciałam umilić pracownikom dzień, dlatego do zamówienia dołączyłam „życzenia” - „Spokojnej pracy”.

31698966_1765782246814337_7154055728490086400_n

Oto informacja zwrotna, którą otrzymałam od klienta. Za każdym razem wystawiał on w miarę pozytywną opinię, ale jeśli mam być szczera to dopiero dziś owy feedback był dla mnie taki ważny i dopiero dziś sprawił mi tyle satysfakcji ��

31790936_1765782213481007_3047936422213320704_n

Kolejne zamówienie, tym razem drogą telefoniczną, kierowane było do bydgoskiej strzelnicy. Wiadomo, strzelanie z broni wymaga dostarczenia odpowiedniej dawki energii ale też koncentracji oraz skupienia. Pierwszy raz miałam okazję przygotować paczkę do tak nietypowego miejsca, dlatego do zamówienia również wysłałam afirmację - „trafnych strzałów”.

Moje wyzwanie, choć pozornie błahe, skłoniło mnie do pewnych refleksji i wyciągnęłam z niego wnioski: dostrzegłam, iż nawet tak proste rzeczy potrafią cieszyć a sianie „dobra” wpływa nie tylko na osobę, do której kierujemy swoje działanie, ale także w znacznym stopniu odbija się to na nas samych. Od samego rana świadczyłam miłe gesty wykonując swoją pracę i przełożyło się to na całokształt mojego dnia - nastawienie do klientów przez dalszy czas pracy, moje samopoczucie, nastrój. Dało mi to ogromny zastrzyk energii w postaci endorfin i po raz pierwszy zadowolenie klienta wywołało u mnie taką satysfakcję.
Zatem na co czekasz? Zastanów się. Pisząc sms do mamy, babci, siostry, chłopaka.. czy nie warto na końcu wiadomości, rozmowy, dodać chociażby proste zdanie „Miłego dnia”(?). Słowo ma ogromną moc, o czym sama się dziś przekonałam więc nie zwlekaj. Nic cię to nie kosztuje a gwarantuję, że nawet tak prostym działaniem jesteś w stanie wywrzeć pozytywny wpływ na swoje otoczenie.
W ramach mojego wyzwania, życzę Wam udanej majówki, kotki, miłego wypoczynku i gorąco pozdrawiam!
Piątka!

~Anka

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Piguła] 196.179.244.*

  Cześć. Z niecierpliwiscią czekałam na kolejny wpis .Pomysł trafiony , miłe słowo z samego rana czyni wielkie cuda . Oby te słowa zagościły na stałe w porannych wysiłkach . Powodzenia

 • Gość: [TomcioPaluch] 196.179.244.*

  Dobre słowo to dobry nastrój, każdy chciałby otrzymać takie słowa o poranku - super pomysł i inicjatywa.
  Powodzenia i tak 3maj :)

 • Gość: [NOSBOR] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  Od małych rzeczy do wielkich kroków! ;)

 • Gość: [zuza_145] *.dynamic.chello.pl

  bardzo fajny pomysł! zawsze dobro do nas wraca! jeśli jesteś miły i życzliwy dla innych oni chętniej z nami przebywają :D

 • Gość: [xxx] *.dynamic.chello.pl

  Super !

 • Gość: [Student] *.play-internet.pl

  Pomysł bardzo mi się podoba. Raz w restauracji dostałam paragon, na którym kelner narysował mi wielką uśmiechniętą buźkę, to niewiele a naprawdę cieszy! ;)

 • Gość: [głodomor] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  Sam chciałbym dostać taka paczuszke, sztosik! :D

 • Gość: [kaczor316] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Solidny zastrzyk pozytywnej energii z samego rana, czemu nie :D Super pomysł, niby nic a to naprawdę działa. Kiedyś zamawiałem jedzonko a, że miałem humor to poprosiłem aby na opakowaniu narysowano zadowolonego kalafiora - zrobili to :D Byłem przeszczęśliwy ze swojego kalafiorka a jeszcze bardziej z faktu, że gdzieś po drugiej stronie telefonu była osoba która odebrała moją pozytywną energię i odwdzięczyła się tym samym. Im więcej uśmiechu tym lepiej. Szanuje Twój pomysł !

© 7 days challenge
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci